Program duszpasterski

PROGRAM DUSZPASTERSKI

PARAFIA NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH

W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM

2021/2022 ROKU

 

  1. KANCELARIA PARAFIALNA

wtorek i czwartek – 10.00 -11.00 i 16.00-18.00

Sprawy pogrzebowe poza czasem kancelarii – każdego dnia

  1. Msza św. w dni powszednie:00 i 18.00
  2. Msza św. w święta zniesione i okolicznościowe dodatkowa: 16.30
  3. Msza św. w niedzielę i święta:

8.00 – ogólna

9.30 – ogólna

11.00 – z udziałem dzieci i młodzieży

12.30 – suma

18.00 – ogólna

12.30Msza św. chrzcielna: I i III niedziela miesiąca

  1. Msza św. w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym, ul. G. Narutowicza 12
    w każdą sobotę o godz. 16.00. (Po zniesieniu obostrzeń sanitarnych)
  1. Stałe Msze św. w ciągu roku (intencje)
  2. Każdy wtorek tygodniaprzez wstawiennictwo św. Józefa o Boże bł.
    i opiekę MB WW oraz rozwój duchowy dla mężczyzn, małżonków, ojców, młodzieńców i chłopców z parafii i uczestników liturgii naszej wspólnoty parafialnej oraz zm. mężczyzn – godz. 18.00,
  3. Każda środa tygodnia- przez wstawiennictwo MB WW o Boże bł.
    i rozwój duchowy dla kobiet, żon, matek, młodych dziewcząt
    i dziewczynek z naszej parafii i uczestniczek liturgii naszej wspólnoty parafialnej oraz zm. kobiety – godz. 18.00
  4. I poniedziałek miesiąca (z wyjątkiem pon. wielkanocnego) – za zmarłych polecanych w wypominkach – godz. 18.00
  5. I czwartek miesiąca – przez wstawiennictwo bł. Michała Kozala o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii oraz o Boże bł.
    i opiekę MB WW dla ministrantów i ich rodzin.
  6. I piątek – o Boże bł. i opiekę MB WW dla dzieci przygotowujące się do
    I Komunii św. i ich rodziny  (przez okres przygotowania) – godz. 16.30
  7. I piątek miesiąca – O Boże bł. i opiekę MB WW za młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i za ich rodziny
    (od września do maja) – godz. 18.00,
  8. II piątek miesiąca – O Boże bł. i opiekę MB dla chorych i opiekujących się chorymi w parafii i Sanatorium kolejowym – godz. 9.00,
  9. I sobota miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – godz. 9.00,
  10. II czwartek miesiąca – O rozwój kultu eucharystycznego i maryjnego
    w parafii, naszym zgromadzeniu zakonnym i diecezji – godz. 9.00,
  11. II czwartek miesiąca – O Dar Ducha Świętego dla uczestników
    i polecanych w modlitwie podczas nabożeństwa uzdrowienia i uwolnienia – godz. 18.00,
  12. 24 miesiąca – O Boże bł. i opiekę MB WW dla Salezjanów pracujących
    w Aleksandrowie Kujawskim oraz za zmarłych Salezjanów, którzy pracowali i spoczywają na cmentarzu w Aleksandrowie Kujawskim – godz. 9.00,
  13. 24 miesiąca – O Boże bł. i opiekę MB WW dla wszystkich grup i wspólnot w parafii
  14. ostatni dzień miesiąca– za dobrodziejów duchowych i materialnych naszej parafii oraz za zmarłych dobrodziejów – godz. 9.00
  15. ostatni dzień miesiąca – O wyniesienie salezjańskich sług bożych
    i błogosławionych do godności ołtarzy – godz. 9.00
  16. Msza św. zbiorowa – 24 każdego miesiąca- 18.00
  17. III Niedziela miesiąca – Dziękczynna za otrzymane dary z prośbą o Boże bł. i opiekę MB WW dla małżeństw w parafii i uczestników liturgii,
    a szczególnie którzy obchodzą rocznicę małżeństwa w danym miesiącu – godz. 12.30,
  18. Msza św. w miesiąc po pogrzebie z ofiar zebranych podczas pogrzebu – zasadniczo o godz. 18.00,
  19. Msza św. O Boże bł. i opiekę MB WW dla młodego małżeństwa w miesiąc po zawarciu sakramentu małżeństwa w niedzielę
  20. Roraty w adwencie, godz. 6.30
  1. Sakrament pojednania i pokuty: okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. (w wyjątkowych sytuacjach po Mszy św.) , w pierwszy piątek – od godz. 9.00, 16.00 i 17.30) . Po utworzeniu kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek – od godz. 15.00-16.00.
  1. Nabożeństwa stałe w tygodniu
  2. poniedziałek – nabożeństwo różańcowe, godz. 17.30
  3. I poniedziałek miesiąca – wypominki – 17.15
  4. wtorek – nabożeństwo do św. Józefa, godz. 17.30
  5. środa – Nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych, godz.17.30
  6. czwartek – nabożeństwo różańcowe, godz. 17.30
  7. piątek – nabożeństwo różańcowe, godz. 17.30
  8. I piątek miesiąca – nabożeństwo do NS Pana Jezusa – godz. 17.30
  9. Ostatni piątek miesiąca – nabożeństwo Drogi krzyżowej – godz. 17.30
  10. sobota – nabożeństwo różańcowe, godz. 17.30
  11. niedziela – Godzinki do NMP, godz. 7.30
  12. codziennie, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, 15.00
  13. Nabożeństwa okresowe
  14. Ostatni dzień miesiąca – św. Jan Bosko
  15. październik – nabożeństwo różańcowe
    dla ogółu wiernych codziennie – godz. 17.30
    dzieci i młodzież – poniedziałek, środa i piątek – godz. 16.30
  16. listopad – nabożeństwo różańcowe z wypominkami – godz. 17.30
  17. marzec – do św. Józefa (z wyłączeniem piątku – droga krzyżowa)
  18. okres wielkopostny – droga krzyżowa
    dla ogółu wiernych piątek – godz. 8.30 i 17.30
    dzieci i młodzież – piątek – godz. 16.30
    nabożeństwo gorzkich żali – niedziela – godz. 17.15
  19. maj – nabożeństwo majowe – litania loretańska i na zakończenie
    Mszy św. wieczornej – Apel jasnogórski
    dla ogółu wiernych codziennie – godz. 17.30
    dzieci i młodzież – poniedziałek, środa i piątek – godz. 16.00
  20. Biały tydzień Msza św. o godz.16.30
  21. czerwiec – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    codziennie – godz. 17.30
  22. Apel Jasnogórski – I niedziela miesiąca po wszystkich Mszach św.
  23. Po utworzeniu kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu
    w każdy piątek
    –godzina miłosierdzia od godz. 15.00-16.00 z okazją do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.
  24. Nowenny
  25. Nowenna do Niepokalanej NMP
  26. Nowenna do Bożego Narodzenia
  27. Nowenna do Ducha Świętego
  28. Nowenna do Miłosierdzia Bożego
  29. Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych
  30. Nowenna do św. Józefa
  31. Nabożeństwo uzdrowienia i uwolnienia – II czwartek miesiąca – 18.00.

Program: Różaniec – godz. 17.30, Msza sw. – godz. 18.00, Nabożeństwo uwielbienia – godz. 19.00 i na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza.

09.09.2021 r.; 14.10.2021 r.; 11.11.2021 r.; 09.12.20021 r.; 13.01.2022 r.; 10.02.2022 r.; 10.03.2022 r.; 21.04.2022 r.; 12.05.2022 r. i 09.06.2022 r.

  1. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00

0.6.09.2021 r.;  04.10.2021 r.;  wypominki listopadowe 2021 r.; 06.12.2021 r.;           03.01.2022  r.;  07.02.2022 r.;  07.03.2022 r.; 04.04.2022 r.; 02.05.2022 r.   06.06.2022 r.; 04.07.2022 r. i 01.08.2022 r.

W Listopadzie 2021 r. Msza św.za zmarłych polecanych w wypominkach: wszystkie niedziele listopada –  8.00 i 9.30  (Wypominki odczytane
w niedzielę o godz. 7.30 i 9.00). Modlitwa różańcowa z wypominki w dni
powszednie listopada przez cały miesiąc.

  1. Msza św. o NMP Wspomożenie Wiernych i błogosławieństwo Wspomożycielki
  2. w każdą sobotę, kiedy istnieje możliwość liturgiczna,
  3. w każdą środę, kiedy pozwala liturgia rano i wieczorem,
  4. każdego 24 miesiąca,
  5. 24 maja w uroczystość NMP WW,
  6. W święta i uroczystości maryjne,
  7. Ostatniego dnia miesiąca w liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła
  9. We wszystkie dni powszednie i niedzielę po błogosławieństwie mszalnym
    z wyjątkiem środy i soboty oraz świat maryjnych, św. Jana Bosko (Błogosławieństwo NMP Wspomożenia Wiernych).
  10. Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła 26-29 marca 2023 r.
    (IV niedziela Wielkiego Postu)
  11. Rekolekcje
  12. adwentowe – II ndz adwentu
  13. wielkopostne – IV ndz wielkiego postu
  14. Nowe propozycje duszpasterskie
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu – godz. 9.30 -17.30,
    (Po oddaniu do użytku kaplicy adoracji)
  16. Godzina miłosierdzia w piątek od godz. 15.00 -16.00 z możliwością skorzystania s sakramentu pokuty i pojednania,
    (Po oddaniu do użytku kaplicy adoracji)
  17. Kazania w I piątek i I sobotę miesiąca.,
  18. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy swoje i świata po Mszy św. po porannej w I sobotę miesiąca,
  19. Droga krzyżowa w ostatni piątek miesiąca,
  20. Stałe nowe intencje mszalne,
  21. Spotkanie modlitewne rodziców dzieci komunijnych w środę przed I piątkiem miesiąca,
  22. Bosko team – grupa rowerowa – I i III sobota miesiąca o godz. 8.00
  23. Wspólnota młodzieżowa (ŚDM) – Lizbona 2023 – w II i IV piątek miesiąca.
  24. Ważniejsze wydarzenia liturgiczne
  25. Uroczystość wszystkich świętych, poniedziałek – 01.11.2021 r.,
  26. Adwent – niedziela, 28 listopada 2021 roku
  27. Wigilia Bożego Narodzenia – piątek, 24 grudnia 2021 r.
  28. Adwentowe rekolekcje parafialne – niedziela, 5-8 grudnia 2021 r.
  29. Boże Narodzenie – sobota, 25 grudnia 2021 r.
  30. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – sobota, 1 stycznia 2022 r
  31. Objawienie Pańskie, czwartek, 6 stycznia 2022 r.
  32. Uroczystość św. Jana Bosko – poniedziałek, 31 stycznia 2022 r.
  33. Popielec – 02 marca 2022 r. (pierwszy dzień Wielkiego Postu)
  34. Rekolekcje wielkopostne – 27-30 marca 2022 r.
  35. Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.
  36. Wielki Czwartek – 14 kwietnia 2022 r.
  37. Wielki Piątek – 15 kwietnia 2022 r.
  38. Wielki Sobota – 16 kwietnia 2022 r.
  39. Niedziela Zmartwychwstania – niedziela, 17 kwietnia 2022 r.
  40. Św. Szczepana – poniedziałek, 18 kwietnia 2022 r.
  41. Niedziela Miłosierdzia Bożego, niedziela, 24 kwietnia 2022 r.
  42. Uroczystość NMP Wspomożenie Wiernych, wtorek, 24 maja 2022 r.
  43. Wniebowstąpienie Pańskie – niedziela, 29 maja 2022 r.
  44. Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) – niedziela, 5 czerwca 2022 r.
  45. Boże Ciało – czwartek, 16 czerwca 2022 r.
  46. Ferie zimowe – 17-30 stycznia 2022 r.
  1. Zakres obowiązków Współbraci
  2. IRENEUSZ

– animacja wspólnoty zakonnej i parafialnej,

– prowadzenie kancelarii parafialnej,

– prowadzenie wspólnoty seniorów,

– odwiedziny chorych w Kolejowym Sanatorium Uzdrowiskowym,

– duszpasterstwo chorych,

– dzieci komunijne i spotkania z rodzicami,

– opieka nad grupą AA „Azyl”,

– Żywy Różaniec,

– animacja nabożeństwa uzdrowienia i uwolnienia,

– sobotnia posługa siostrom zakonnym w Aleksandrowie Kujawskim,

– posługa sakramentu pokuty i pojednania dwóm wspólnotom sióstr zakonnych

w Ciechocinku,

– posługa egzorcysty,

– zbiorka środków na remont kościoła i placówkę opiekuńczo-wychowawczą,
– ogólna posługa duszpasterska,

– rekolekcje adwentowe i wielkopostne.

  1. b) KS. ŁUKASZ

– wikariusz dyrektora,

– katecheta w Szkole Mundurowej,

– dyrektor salezjańskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Dom”,

– kierownik oratorium,

– opieka nad oazą dorosłych,

– opieka nad grupą ojców „Tatanet”

– ogólna posługa duszpasterska,

– rekolekcje adwentowe i wielkopostne,

– zbiorka środków na remont kościoła i placówkę opiekuńczo-wychowawczą,

– Bosko team – grupa rowerowa,

– opieka nad zuchami i harcerzami ZHR,

– wspólnota młodzieżowa (ŚDM) – Lizbona 2023,

– oaza dzieci bożych.

  1. c) KS. TOMASZ

administrator Domu Zakonnego,

katecheza w SP Nr 1,

– prowadzenie kręgów rodzinnych  ( 2 wspólnoty),

przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania,

prowadzenie LSO

– ogólna posługa duszpasterska

rekolekcje adwentowe i wielkopostne w miarę możliwości

  1. d) KS. LESZEK

codzienna animacja kultu Miłosierdzia Bożego z godziną miłosierdzia
i dyżurem w konfesjonale w piątek od 15.00-16.00 (po oddaniu do użytku
kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu,

elektroniczne przygotowanie grafiku Mszy św. na dzień powszedni, niedziele
i święta,

– animacja tablicy informacyjnej parafii i zgromadzenia,

– dyżur w kancelarii – wtorek – godz. 10.00 – 11.00,

– elektroniczne uzupełnienie ksiąg parafialnych,

– prowadzenie wspólnie z p. Patrykiem parafialnej strony Internetowej,

prowadzenie kroniki Domu zakonnego i Parafii,

ogólna posługa duszpasterska,

  1. e) KS. EUGENIUSZ

dyżur w kancelarii – czwartek – godz. 10.00 – 11.00,

ogólna posługa duszpasterska,

  1. KRZYSZTOF – OCZEKUJE NA WIZĘ DO ROSJI

ogólna posługa duszpasterska

  1. Program dnia zakonnego

 

6.45 Rozmyślanie i brewiarz

7.30 Śniadanie

9.00 Msza św.

13.00 Obiad i Czytanie duchowne

17.30 Nabożeństwo

18.00 Msza św.

19.00 Po Mszy św. brewiarz, słówko, kolacja,

22.30 Sacrum silentium

18 A. Ćwiczenie Dobrej Śmierci

I poniedziałek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu
godz. 6.30. Modlitwy ćwiczenia dobrej śmierci podczas modlitw wieczornych.