XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 września 2021 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, na zakończenie Mszy św. odśpiewamy Apel jasnogórski. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w piątek, 24 września po wieczornej Mszy św.
 2. Jutro o godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach i Msza św. w ich intencji.
 3. Zapraszamy wszystkich mężczyzn od najmłodszego do najstarszego we wtorek na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, a następnie na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich mężczyzn.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium, od środy  (08.09.br.) od godz. 16.00. Zapisy dziewcząt do scholii muzycznej  i chłopców do ministrantów po Mszy św. w zakrystii.
 6. W środę (08.9.br.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
 7. Spotkanie Koła Seniorów w środę (08.09.br) o godz. 15.15 po Koronce do Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
 8. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w środę (08.09.br) o godz. 19.00 w górnym kościele.
 9. Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych w środę, (08.09.br.). o godz. 17.30 Dziękczynienia i prośby do MB WW składamy przed samym nabożeństwem. W środę na nabożeństwo w sposób szczególny zapraszamy wszystkie kobiety od najmłodszej do najstarszej. Po nabożeństwie będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich kobiet.
 10. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 1. Zbiórka Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki do MB Pani Kujaw w Ostrowąsie, w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 2. Nabożeństwo uzdrowienia i uwolnienia w czwartek (09.09.br.). Początek nabożeństwa o godz. 17.30 – modlitwą różańcową, następnie Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia oraz modlitwa wstawiennicza. Serdecznie zapraszamy
 3. Serdecznie dziękuję Parafianom za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i budowę naszej świątyni. Trwają prace przy kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Na wymianę okien i przygotowania kaplicy w dolnym kościele wpłynęło 7.000;- zł. od rodziny pragnącej zostać anonimowym darczyńcą i 900; – zł. od mieszkańców
  Kościuszki w Aleksandrowie Kujawskim i 100;- zł na budowę kościoła. Bóg zapłać. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na doposażenie Salezjańskiego Domu Dziecka „Nasz Dom”. Po Mszy św. będzie możliwość zwiedzenia placówki. Wejście do domu dziecka od boiska. Za tydzień ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na budowę kościoła.
 4. Pragniemy przypomnieć, ze wieczorna Msza św. w dzień powszedni i niedziele od 1 września rozpoczyna się o godz. 18.00, a nabożeństwo 30 minut wcześniej, o godz. 17.30.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki MB WW na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Msza św. za wszystkich solenizantów i jubilatów jest sprawowana podczas Mszy św. zbiorowej, każdego 24 miesiąca w liturgiczne wspomnienie NMP WW.                   
 6. Ministranci po Mszy św. rozprowadzają kolejny numer czasopisma – Idziemy.
 7. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę od 22 do 24 września br. W programie m.in.: sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, Zamek Królewski z katedrą św. Wita w Pradze. Więcej informacji zostało zamieszczone na tablicy informacyjnej przy kościele. Zapisy przyjmuje i informacji udziela ks. Leszek Pałac.
 8. Módlmy za zmarłych z naszych rodzin, salezjanów, parafian, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, którzy pracowali w naszym mieście i osoby w czyśćcu cierpiące, a w sposób szczególny za LUDWIKĘ ORENT 76 z Aleksandrowa Kujawskiego. Wieczny odpoczynek …