I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I NIEDZIELA WIELKIEGO POST

21 lutego 2021 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 • Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Gorzkie żale z nauka pasyjną o godz.17.45.
  Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 • Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz.12.30

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 9.30 do 18.00
  w dolnym kościele.                                                   
 • W sposób szczególny zapraszamy was drodzy Parafianie w okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do soboty włącznie na koronkę do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 15.00. Modlić będziemy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o Boże miłosierdzie dla nas, naszych rodzin, parafian i osób które tego miłosierdzia najbardziej potrzebują,  wysłuchamy fragmentu dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej i wspólnie odmówimy koronkę.                                   
 • Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych w środę, (24.02.br.) o godz. 18.00. Dziękczynienie i prośby do MB WW składamy w zakrystii. 

                   

 • Droga krzyżowa w piątek dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, dla ogółu wiernych  o 8.30 i 18.00.
 • Przyjmujemy zapisy na Mszę św. zbiorową przez wstawiennictwo NMP WW, która odbędzie się w środę, 24 lutego br. o godz. 18.30. Ofiary z tej Mszy św. przeznaczone są na budowę kościoła.
 • Do naszej parafii po dłuższym okresie renowacji powrócił obraz MB Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę będzie wystawiony w kościele. W przyszła niedzielę ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na renowację obrazu
  MB Częstochowskiej.

                                       

 • Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i budowę naszej świątyni. W ubiegła niedzielę do puszki zebraliśmy
  1.130; zł. Obecnie na koncie na budowę kościoła zebraliśmy: 58.840;- zł.
  Ofiary zbierane do puszki po Mszy św. zgodnie z zaleceniem Kurii włocławskiej przeznaczone są na pomoc Afryce.                                   
 • Ministranci po Mszy św. rozprowadzają kolejny numer czasopisma „Idziemy”.   
 • Drodzy Parafianie od środy, 1 września br. w dzień powszedni i niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 18.00. Zamówione wcześniej Msze św. od 1.09.br rozpoczną się 30 minut wcześniej.
 • W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Włodzimierz Bajerski, l. 69 z Aleksandrowa Kujawskiego. Módlmy się również za zmarłych z naszych rodzin, parafian, salezjanów, dobrodziejów. Wieczny odpoczynek …