NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

22 listopada 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.
  W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę, 6 grudnia br. Już dzisiaj zapraszamy na roraty, które rozpoczną się w przyszły poniedziałku o godz. 6.30. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzali świece caritasu.
 2. Dziś po Mszach św. dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 18.00 oraz przed Mszami św. w niedzielę o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 polecamy naszych bliskich zmarłych oraz modlimy się w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.00. 9.30 i 11.00 za zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.
  Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, pod zwykłymi warunkami.
 1. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 16.00
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 9.30 do 18.30 w górnym kościele.
 3. We wtorek, 11.br. kolejna Msza św. zbiorowa, z której ofiary przeznaczone będą na budowę kościoła.
 1. Pan Waldemar – kościelny od wtorku (24.11.br.) od godz. 15.00 będzie roznosił opłatki wigilijne. Ofiary będą przeznaczone na zobowiązania parafialne.
 2. Od jutra do kosza przy obrazie św. Jana Bosko będzie można złożyć dla osób potrzebujących z naszej parafii paczki świąteczne.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i budowę naszej świątyni. Dziękuję p. Pawłowi Krzemińskiemu za ofiarowanie zewnętrznych koszy na śmieci na teren przykościelny.
 4. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego dobra, wierności prawdzie, radości z piękna zewnętrznego i wewnętrznego oraz opieki świętych patronów.
 5. Ministranci przed wyjściem z kościoła rozprowadzają czasopismo „Idziemy” .
 1. W modlitwach pamiętamy o zmarłych z rodziny, salezjanach, parafianach, dobrodziejach i osobach zmarłych wskutek epidemii oraz polecanych w wypominkach, a w sposób szczególny: Jacek Poreda, l. 68 z Aleksandrowa Kujawskiego i Leszek Szablewski, l. 75 z Rożna Parceli. Wieczny odpoczynek …