XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20 września 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                   

 • Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. 
 • W dniu dzisiejszym do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi/ło 34 dzieci z Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego w tym 28 dzieci z parafii.
  W tym roku do I Komunii przystąpiło w naszej parafii 83 dzieci w tym 7 dzieci z poza parafii. (Uroczystość I Komunii św. odbędzie się o godz. 10.15. Dlatego, z racji I Komunii św. wszystkie Msze św. dla ogółu wiernych do godz. 12.30 odbędą się w dolnym kościele. Dziękuję za zrozumienie i cierpliwość.)                                                                   
 • W poniedziałek, (21.09.br.) obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła
  i Ewangelisty, w środę (23.09.br.) natomiast liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 9.30 do 18.30.   
 • Biały tydzień dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami.                           

                                                   

 • Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone ofiary  na utrzymanie kościoła i budowę naszej świątyni. Do puszki na Bazylikę Grobu Pańskiego zebraliśmy 525;- zł. Dzisiejsze ofiary zbierane po Mszy św. do puszki są przeznaczone na budowę kościoła. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowanie czterech ornatów maryjnych, które dzisiaj poświecimy na Mszy św. o godz. 12.30.

                                               

 • Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.                    
 • Ministranci przed wyjściem z kościoła rozprowadzają czasopismo „Idziemy” .
 • W modlitwach pamiętamy o zmarłych z rodziny,  salezjanach,  parafianach, dobrodziejach i osobach zmarłych wskutek epidemii, a w sposób szczególny za Leona Kowalskiego, l. 86 z Aleksandrowa Kujawskiego i Annę Lewandowską, l. 39 z Rudunek. Wieczny odpoczynek …