XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Codziennie do końca czerwca zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00.
 2. Miesiąc lipiec w liturgii kościoła poświęcony jest Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Wspomnianą modlitwę litanijną będziemy odmawiać podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy o ustąpienie epidemii, za chorych i opiekujących się chorymi i nasze nawrócenie.                                                                                     .                     
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji, od 29 czerwca do 31 sierpnia br. będzie czynna we wtorek i czwartek od 19.30-20.30. Sprawy pogrzebowe prosimy zgłaszać po wieczornej Mszy św., a wezwanie do chorych o każdej porze dnia.
 1. Jutro, (29.06.br.) przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Zapraszamy na wspólną modlitwę eucharystyczną o godz. 9.00 i 18.30. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka, Piotra naszych czasów.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 9.30 do 18.30. Zapraszamy również osoby na adorację, które nie deklarowały stałej obecności.
 3. Msza św. dziękczynna za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii z prośbą o święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej parafii w czwartek, (2.07.br.) o godz.9.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca (03.07.br.) zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 9.00 i 18.00. Dodatkowo przed wakacjami można skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 oraz od 18.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 5. Odwiedziny chorych w naszej parafii – ks. Proboszcz – chorych w czwartek (02.07.br) z Aleksandrowa Kujawskiego  oraz w piątek (05.06.br.) z Rożna Parceli i Rudunek – Ks. Przemysław odwiedzi swoich chorych w piątek, (3.07.br).
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i budowę naszej świątyni. W przyszłym tygodniu ofiary zebrane do puszki przeznaczone są na uregulowanie pozostałej części opłaty za nożyce do żywopłotu. Koszt profesjonalnego urządzenia ogrodniczego – 3.200;- zł. Bóg zapłać za zrozumienie i dotychczasową ofiarność.
 1. Wstawiennictwu Matki Bożej Wspomożycielce Wiernych Patronce naszego Zgromadzenia Zakonnego i Parafii polecamy w modlitwie wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Zostały zamieszczone w gablotach przed kościołem.

Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących  między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu zgłosić w biurze parafialnym.                                                        

 1. Ministranci przed wyjściem z kościoła rozprowadzają czasopismo „Idziemy” .
 2. W modlitwach pamiętamy o zmarłych z rodziny, salezjanach,  parafianach, dobrodziejach i osobach zmarłych wskutek epidemii, a w sposób szczególny za Marka Baryczkę, l. 42 z Rożna Parceli. Wieczny odpoczynek …