II NIEDZIELA ZWYKŁA

19 stycznia 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.00.
 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na projekcję filmu: pt.: „Odważni” do Oratorium o godz. 19.00. W sposób szczególny kierujemy zaproszenie do wszystkich ojców.
 2. We wtorek, (21.01.br.) przypada Dzień Babci, a w środę, (22.01.br.) – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 1. W piątek, (24.01.br.) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się  w kaplicy domu zakonnego.
 2. Spotkanie opłatkowe Koła Różańcowego i Koła Seniorów odbędzie się
  w przyszłą niedzielę, (26.01.br.) o godz. 16.00 w salce na plebanii.
 3. Msza św. odpustowa z okazji św. Jana Bosko została przesunięta na niedzielę, (2.01.br.).Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. wygłosi ks. Jakub Marek. Początek Nowenny do św. Jana Bosko w środę, (22.01.br.). W piątek, (24.01.br.) przypada święto św. Franciszka Salezego – patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.
 4. Dziękuję za wszelką pomoc i za złożone ofiary. Zakupiliśmy 5 szt. ornatów koloru czerwonego do dolnego kościoła – koszt – 1.515;- zł., które zostały już opłacone. (Generalnie zakupiliśmy do naszej parafii 43 ornaty nowe, 2 kapy i 2 welony). W najbliższym czasie pragniemy zakupić jeszcze orant ze św. Janem Bosko i MB Wspomożycielką.
 5. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi ks. Mariusz Kulpa. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 11.00. Pamiętajmy o ks. Mariuszu w swoich prywatnych modlitwach
 6. Bardzo serdecznie dziękuję za przyjęcie księży podczas kolędy. Program kolędy w nadchodzącym tygodniu jest następujący:
Poniedziałek

20 stycznia

2020 roku

Aleksandrów Kujawski: Prusa
Wtorek

21 stycznia

2020 roku

Kolęda uzupełniająca. Początek od godz. 15.30.  Proszę
o zgłaszanie adresów na wizytę duszpasterską uzupełniającą w kancelarii lub zakrystii.

 

 1. W modlitwach pamiętamy o zmarłych z rodziny, bliskich sercu, salezjanach,  parafianach, a w sposób szczególny: Waldemara Lewandowskiego, l. 65 i Andrzeja Cieślę, l. 65 – burmistrza naszego miasta. Pogrzeb odbędzie się w środę, (22.01.br.). Wystawienie trumny w górnym kościele o godz. 11.00 i Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek.
 2. W Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Kujawskim w Urzędzie Stanu Cywilnego została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą wpisać się wszyscy mieszkańcy naszego miasta i okolicznych miejscowości. W sobotę, (18.01.br.) do godz. 20.00, w niedzielę, (19.01.br) od godz. 9.00 – 20.00 oraz w poniedziałek i wtorek, (20-21.01.br.) od godz. 7.30-20.00. W sposób szczególny zaprasza zastępca burmistrza miasta Aleksandrowa Kujawskiego Jacek Marcińczyk z Pracownikami i Radymi Miasta.