XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy bp Ordynariuszowi – Wiesławowi Alojzemu Meringowi za obecność oraz ubogacenie obchodów 100 obecności Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskiem.
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
 1. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w każdym dniu tygodnia o godz. 18.00, oraz  dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek  o godz. 17.00. Zapraszamy do włączenia się w Koło Żywego Różańca. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie części różańca św. pod zwykłymi warunkami. 
 2. We wtorek, (22.10.br) liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
 3. W piątek (11.10.br.) godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po Mszy św.   
 4. Wyjazd do Zakopanego w dniach od 01- 08.02.2020 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Kartki na wypominki są złożone w kruchcie kościoła. Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach odbędą się w każdą niedzielę listopada o godz. 9.30 i 12.30 oraz w każdy poniedziałek listopada o godz. 18.30. Nabożeństwo różańcowe z wypominkami we wszystkie dni robocze listopada o godz. 18.00. Wypominki w niedzielę będą odczytane przed Mszą św. o godz. 7.30, 9.00 i 10.30.
 1. W piątek, (1.11.br.) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30. Na nowym cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 – wypominki i o godz. 12.30 – Msza św. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie. Nawiedzenie cmentarza nie zastępuje udziału we Mszy św.  
 1. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece MB Różańcowej.
 2. Dziękuję za złożone ofiary na kościół, wpłynęło 1.300;- zł. Serdecznie dziękujemy za tegoroczny 1% podatku, dzięki temu mogliśmy zakupić sprzęt do obsługi scholi: 5 mikrofonów zbiorczych (2 do dolnego i 3 do górnego kościoła), mikser audio, kable i stojaki. W planie mamy jeszcze zakup przenośnego nagłośnienia na różne plenerowe festyny i zabawy. Dziękuję Strażakom za pomoc w zabezpieczeniu wentylacji górnego kościoła przed zimą. W najbliższą niedzielę zmiana czasu, zegary cofamy o godzinę.                                          
 3. W najbliższą  niedzielę (27.10.br.) po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 będzie można nabyć stroiki na groby przygotowane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Karczemka”.                                    
 4. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 5. W modlitwach pamiętamy o zmarłych z rodziny, bliskich sercu, Salezjanach pracujących w Aleksandrowie na przełomie wieku oraz parafianach i osoby w czyśćcu cierpiące, a w sposób szczególny za Krystynę Sebzdę, l. 84 z Grudziądza oraz Michała Sławomira Witkowskiego, l. 30 z Aleksandrowa Kujawskiego  Wieczny odpoczynek …