NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 

16 czerwca 2019 roku 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 18.00.
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego z modlitwą o mądre i szczęśliwe przeżycie czasu wakacji w środę, (19.06.br.) o godz. 8.00 
 1. W czwartek, (20.06.br.) w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze św. w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 18.30. O godz. 10.40 zgromadzimy się przed kościołem, aby w uroczystej procesji przejść na placu Konstytucji 3-go maja i uczestniczyć w głównej Mszy św. o godz.11.00, po której nastąpi procesja ulicami naszego miasta. Zapraszam wszystkich parafian, w szczególności dzieci komunijne, młodzież bierzmowaną, ministrantów, wszystkie grupy duszpasterskie. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próba odbędzie się w środę, (19.06.br) o godz. 19.00 przed kościołem Przemienienia Pańskiego.
 2. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.30.
 1. W piątek, (14.06.br,) w liturgiczne wspomnienie bł. bp m Michała Kozala otrzymaliśmy relikwie tego bł. biskupa. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się po wakacjach. 
 1. W piątek, (21.06.br.) adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po wieczornej Mszy św.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00 
 2. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.
 3. Pierwsza Piesza Pielgrzymka do Lichenia z racji 100. obecności Salezjanów w Aleksandrowie, w terminie: 29 czerwca – 2 lipca br. Zapisy przyjmuje Przemysław Cholewa.      
 4. Ruch Światło Życie zaprasza dzieci i młodzież na rekolekcje oazowe do Ostrowąsa w terminie od 28.06-14.07.br oraz do Rycerki Górnej w terminie: 16 .07 – 01.08.br. Zapisy przyjmuje ks. Mariusz Nowacki z parafii pw. Przemienienia Pańskiego.                            
 5. Dziękuję za złożone ofiary na kościół. Wpłynęło 2860;- zł. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach gospodarczych na placu kościelnym wychowawcom MOW w Nysie: Stanisławowi Cukrowi i Krzysztofowi Ostrowskiemu oraz Wychowankom. Dziękuję również Rodzicom ministrantów za ufundowanie fioletowego ornatu do dolnego kościoła. Przyszłą niedzielę przekażę informację odnośnie do prac w kościele.  
 6. W modlitwach pamiętamy o naszych zmarłych z rodziny, bliskich sercu, Salezjanach pracujących w Aleksandrowie,  parafianach oraz w czyśćcu cierpiących. Wieczny odpoczynek …