V Niedziela Zwykła

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 LUTEGO 2019 r.

W dniu dzisiejszym Słowo Boże głosi Ksiądz Porucznik Arnold Zimnicki, salezjanin, który jest oddelegowany do pracy w duszpasterstwie wojskowym; w naszej wspólnocie zakonnej przebywa w ramach leczenia sanatoryjnego. Dziękujemy mu za dzisiejszą posługę i życzymy pomyślnego leczenia, i miłego pobytu na Kujawach.

W poniedziałek przypada Święto Matki Bożej z Lourdes. Chorych i opiekujące się nimi osoby zapraszamy jutro o godz. 9:00 na Mszę św., podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Jedna z odprawianych intencji mszalnych została ofiarowana z myślą o osobach chorych i tych, którzy się nimi opiekują.

W środę o godz. 17:45 zapraszamy na Różaniec fatimski.

Natomiast w czwartek  o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę różańcową, a po niej na Eucharystię i nabożeństwo uzdrowienia; naszej modlitwie będzie przewodniczyć Ks. Paweł Pokora z Włocławka – wykładowca WSD. Ks. Paweł pełni także w diecezji włocławskiej posługę egzorcysty.

 Oprócz tych nabożeństw zapraszamy także do udziału w nabożeństwach stałych. I tak:

– w poniedziałek na modlitwę różańcową

– we wtorek na nabożeństwo do św. Józefa

– w piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy do kaplicy naszego domu zakonnego na adorację Najświętszego Sakramentu.

13 marca bieżącego roku zostanie przeprowadzona zbiórka elektro-śmieci. Zbiórka zużytego i niepotrzebnego sprzętu elektronicznego zakończy się w tym dniu o godz. 12:30. Dlatego prosimy, by (w miarę możliwości) elektro-śmieci zwozić już dzień wcześniej i zostawiać je koło wieży kościelnej. Przychody z akcji są przeznaczone na pomoc jednemu ze szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej, prowadzonego przez Siostry Orionistki, i wsparcie akcji „Wyprawka dla dzieci”, którą prowadzą Siostry Pallotynki w Kamerunie. 

Ks. Jacek Jaszewski, salezjanin z parafii pod wezwaniem Św. Marka Ewangelisty w Bydgoszczy-Fordonie, organizuje trzynastodniową pielgrzymkę do francuskich, hiszpańskich i portugalskich sanktuariów maryjnych. Osoby zainteresowane (choćby wstępnie) wzięciem udziału w tej pielgrzymce proszę o kontakt z Ks. Krzysztofem Butowskim.

Osobom, które w rozpoczętym dziś tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny oraz różne rocznice i jubileusze, życzymy otwartości na Dary Ducha Świętego, orędownictwo Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Urbańskiego, którego pogrzeb odbył się w miniony poniedziałek. Śp. Jan przeżył 88 lat; mieszkał przy ulicy Moniuszki 3. Polećmy go i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu.   

Komentarze

komentarze