NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

21 kwietnia 2019 roku

DROGA RODZINO PARAFIALNA I SZANOWNI GOŚCIE

         Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!
Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Z darem modlitwy składa Wspólnota Salezjańska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania, Kapłanom pracującym w parafii i w Szkole Salezjańskiej, jak również Paniom i Panom, którzy przygotowali wystrój kościoła i ołtarzy, Ministrantom, Chórowi w przygotowanie oprawy liturgicznej składam serdeczne Bóg zapłać.   
  2. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  3. Różaniec i Nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzisiaj o godz. 18.00
  4. Msze św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.
  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Trwa Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy podczas nabożeństwa o godz. 18.00                                                   
  3. bp Stanisław Gębicki udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w środę, (24.04.br) o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.                                                   
  1. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.
  1. Wyjazd autokarem na świecenia kapłańskie do Lądu diakona Jakuba Marka w sobotę, (25.05.br.) o godz. 7.45. z pod kościoła. Koszt: 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 
  1. W modlitwach pamiętamy o naszych zmarłych z rodziny i bliskich sercu, Salezjanach pracujących w Aleksandrowie,  parafianach i w czyśćcu cierpiących. Wieczny odpoczynek …