XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny
  w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Proponuję, aby przez cały miesiąc na
  zakończenie niedzielnej Eucharystii odśpiewać Apel Jasnogórski. Różaniec o godz. 18.00.

 2. Dziękuję za złożone ofiary na kościół oraz na relikwiarz. Wpłynęło 950;- zł.

 3. W wtorek, (13.08.br.) przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 17.45.

 1. W czwartek, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy św.

 2. Wszystkich amatorów biegów rekreacyjnych z Aleksandrowa Kujawskiego i okolic zapraszamy na I Salezjański Bieg Maryjny z naszej Parafii do Sanktuarium Maryjnego w Ostrowąsie, który odbędzie się w poniedziałek, (26.08.br.). Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00 i po rozgrzewce ruszymy do biegu zawierzenia Maryi swojego życia i bliskich pokonując dystans 6,7 km. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy numer startowy. Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udziela ks. Przemysław Cholewa. Informację odnośnie biegu zostaną również zawarte na Parafialnej stronie internetowej.

 3. Zapraszamy osoby żyjące na co dzień z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi na pierwsze spotkanie Ala-Nonu, które odbędzie się
  w czwartek, (5.09.br.) o godz. 17.00 w salce na plebanii. Spotkania będą odbywały się cyklicznie w każdy czwartek tygodnia. W przygotowaniu jest również program indywidualnej terapii alkoholowej. Proszę, również o modlitwę w intencji uczestników naszej grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików, którzy spotykają się w naszej parafii w każdą sobotę o godz. 17.00 oraz za tych, którym fałszywy wstyd nie pozwala wejść na drogę trzeźwienia.

 1. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

 2. Od września w Parafii będzie można skorzystać z bezpłatnej porady prawnej adwokata kościelnego Macieja Bołkowieckiego polecanego przez ks. bp. Alojzego Meringa odnośnie do stwierdzenia ważności czy nieważności zawartego sakramentu małżeństwa.

 3. W przyszłym tygodniu przekażę informację odnośnie do pielgrzymki do Medjugorje.

 4. W modlitwach pamiętamy o naszych zmarłych z rodziny, bliskich sercu, Salezjanach pracujących w Aleksandrowie na przełomie wieku oraz parafianach , osoby w czyśćcu cierpiące. Wieczny odpoczynek …