XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszki po Mszy św.

 2. Nabożeństwa różańcowe się dla dorosłych w każdym dniu tygodnia o godz. 18.00, oraz dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zapraszamy do włączenia się w Koło Żywego Różańca. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie części różańca św. pod zwykłymi warunkami.

 3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek (15.10.br.) o godz. 18.30.

 1. W piątek (11.10.br.) godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po Mszy św.

 2. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek (18.10.br.) o godz. 18.30.

 1. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece MB Różańcowej.

 2. Dziękuję za złożone ofiary na kościół, wpłynęło 250;- zł.

 3. Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim zaprasza na Wieczór Autorski z Urszulą Rutecką, autorką książki „Markowy but. Spotkanie ze Św. Janem Pawłem II”. Zapraszamy we środę (16.10.br.) o godz. 17.00 – salon taneczny MCK. Wstęp wolny.

 4. Wyjazd do zakopanego w dniach od 01- 08.02.2020 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

 5. W modlitwach pamiętamy o naszych zmarłych z rodziny, bliskich sercu, Salezjanach pracujących w Aleksandrowie na przełomie wieku oraz parafianach
  i osoby w czyśćcu cierpiące, a w sposób szczególny za Eugeniusza Kuzniackiego, l. 71 z Bydgoszczy.
  Wieczny odpoczynek …